Bali

Země bohů

barong - démonOstrov Bali je součástí indonéského souostroví s jeho pět tisíc kilometrů dlouhým řetězcem více než sedmdesáti tisíc ostrovů, které leží mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě. Bali ležící přímo na východ od ostrova Jávy, je již dlouhou dobou střediskem rozvíjejícího se indonéského turismu.

tanečniceSvou rozlohou je ostrov malý – nedosahuje ani 150 kilometrů z jednoho konce na druhý; je sopečného původu a je obdařen nesmírně úrodnou půdou, z níž převážná část má formu terasovitých políček. Písečné pláže jsou přerušovány divoce rozeklanými pobřežními skálami a celé jižní pobřeží je vystaveno obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Co se kultury týče, Bali zůstává jedinou hinduistickou společností (přesněji agahinduistickou) v jihovýchodní Asii a bohatý náboženský život zasahuje do všech úseků současného života této oblasti.

"Ano – Bali okouzluje vším: harmonií své krajiny, svým azurovým mořem, svými věčně zelenými rýžovými poli, desetitisíci svých hinduistických chrámů, svými sopkami… Hlavně mě ale okouzlovali – a vždycky když jsem na Bali, stále okouzlují – lidé: milí, přívětiví, tak přátelští Balijci."

PhDr. Miloslav Stingl

Potápěčské základny

Tulamben

potápěčská základna TulambenZákladnu DEEP BLUE STUDIO v Tulambenu najdete na hlavní (jediné) ulici po levé straně cestou od Amlapury policie a poznáte jí podle názvu a české vlajky. Tulamben leží na severovýchodním pobřeží Bali cca 100 km od letiště. Pro dopravu našich klientů máme nový 12 – ti místný mikrobus ISUZU s klimatizací.

Selang

potápěčská základna SelangNový rekreační komplex LIVINGSTONE s potápěčským centrem "DEEP BLUE" nemůžete minout cestou kolem pobřeží od západu z Culiku přes Amed a Bunutan. Nová silnička v mnoha serpentinách lemuje kouzelné romantické zátoky s plážemi plnými kouzelně barevných "jukungů" a skalnaté výběžky.

potápěčská základna Selang potápěčská základna Tulamben mapa východní části Bali s potápěčskými základnami

Úvod |  O nás |  Ubytování |  Ceník |  Potápění |  Časté dotazy |  Kontakt